זאת ירושלים - חגיגה של חיבורים וסובלנות ליום ירושלים 2022 התשפ"ב

תאריך יום ירושלים: כ"ח אייר  28-29.5.2022 | אירועים: 22-29.5.2022

ירושלים עבורנו היא אף פעם לא שחור או לבן. היא גם לא של ברזל או של זהב. ירושלים היא ערב-רב של א.נשים, ארגונים וקהילות שחולקים את האהבה לעיר ופועלים למענה.

אם יש משהו שלא חסר אצלנו בירושלים זה מגוון: של א.נשים ושל אמונות, של נופים ושל היסטוריה, של קהילות ושל תרבויות. וכן, יש לנו גם סכסוכים וצרות מדי פעם… לכולנו – בניה ובנותיה של העיר, יש זכות שווה לחיות, להאמין ולאהוב את העיר על פי דרכנו. אם גם אתם.ן מאמינים.ות בזה – מקומכם.ן איתנו. 

השנה לראשונה אנחנו מאחדים כוחות ומשלבים ידיים, שני מיזמי הסובלנות המרכזיים מזה עשור ליום ירושלים 'זאת ירושלים – פנים רבות לה' ו'יום ירושלמי' חוברים ליצירה משותפת עם עשרות אירועים, מתוך אמונה שהשלם גדול מסך חלקיו. 

בשבוע של 'יום ירושלים' נקיים סדרת אירועים המעלה על נס את צביונה הסובלני והאקטיביסטי של ירושלים, אירועים שיחשפו את היופי והעושר שלה. אנחנו כאן כדי לבנות גשרים, ליצור חיבורים ולבנות אמון בין הקבוצות השונות שחולקות את המרחב הירושלמי. 

השנה נחגוג את יום ירושלים בקהילה, עם מפגשים של ארגונים וקהילות ירושלמיות, מפגשים בין-דתיים ובין-לאומיים; וכן ביוזמות חברתיות ותרבותיות, עם אירועי סובלנות בהובלת אקטיביסטים.ות מרחבי העיר.

שותפים: רשות הרבים – הפורום הירושלמי לארגוני התחדשות יהודית, מינהל קהילתי גינות העיר, מרכז צעירים ירושלים, , גווני ירושלים – החברה למתנ"סים, עיריית ירושלים, המרכז הבין-תרבותי, קהילות וארגוני חברה אזרחית.

עוגני פעילות: תפילת מאמינים, אירועי אקטיביסטים, מפגשכנים, אירועים בפאבים הקהילתיים, קבלות שבת, אירועי תרבות ולימוד, סיורי שכונות, אירוע קהילות ירושלמיות וקהילות בתפוצות ועוד.

הצטרפו אלינו! לכל האירועים לחצו כאן