זאת ירושלים - חגיגה של חיבורים וסובלנות ליום ירושלים 2024 התשפ"ד

תאריך יום ירושלים: יום ירושלים 5.6.2024 כ"ח אייר | אירועים 2-8.6.2024

ירושלים עבורנו היא אף פעם לא שחור או לבן. היא גם לא של ברזל או של זהב. ירושלים היא ערב-רב של א.נשים, ארגונים וקהילות שחולקים את האהבה לעיר ופועלים למענה.

אם יש משהו שלא חסר אצלנו בירושלים זה מגוון: של א.נשים ושל אמונות, של נופים ושל היסטוריה, של קהילות ושל תרבויות. וכן, יש לנו גם סכסוכים וצרות מדי פעם… לכולנו – בניה ובנותיה של העיר, יש זכות שווה לחיות, להאמין ולאהוב את העיר על פי דרכנו. אם גם אתם.ן מאמינים.ות בזה – מקומכם.ן איתנו.

בשבוע של 'יום ירושלים' נקיים סדרת אירועים המעלה על נס את צביונה הסובלני והאקטיביסטי של ירושלים, אירועים שיחשפו את היופי והעושר שלה. אנחנו כאן כדי לבנות גשרים, ליצור חיבורים ולבנות אמון בין הקבוצות השונות שחולקות את המרחב הירושלמי. 

במיוחד השנה, במציאות של מלחמה בחזית ומאבק זהות וציביון מבית, ישנו הכרח להמשיך ולקיים עשייה של חיבורים. ירושלים היא פניה העתידיים של ישראל, הפסיפס החברתי הוא מרכיב הזהות שלה, ואנו דבקים בעשייה שתבטיח שהעיר הזו תהא ציונית ופלורליסטית. עיר פתוחה, שיוויונית ובית לכל. 

שותפים:

רשות הרבים – הפורום הירושלמי לארגוני יהדות ישראלית, מינהל קהילתי גינות העיר, מרכז צעירים ירושלים, גווני ירושלים – החברה למתנ"סים, עיריית ירושלים, קהילות וארגוני חברה אזרחית.

עוגני פעילות:

הרוח הירושלמית – שירת המונים, תפילת מאמינים, אירועי אקטיביסטים, מפגשכנים, אירועים בפאבים הקהילתיים, קבלות שבת, אירועי תרבות ולימוד, סיורי שכונות, אירוע קהילות ירושלמיות וקהילות בתפוצות ועוד.

הצטרפו אלינו! לכל האירועים לחצו כאן