זאת ירושלים - חגיגה של חיבורים וסובלנות ליום ירושלים 2023 התשפ"ג

תאריך יום ירושלים: יום ירושלים 19.5.2023 כ"ח אייר | אירועים 14-20.5.2023

 

ירושלים עבורנו היא אף פעם לא שחור או לבן. היא גם לא של ברזל או של זהב. ירושלים היא ערב-רב של א.נשים, ארגונים וקהילות שחולקים את האהבה לעיר ופועלים למענה.

אם יש משהו שלא חסר אצלנו בירושלים זה מגוון: של א.נשים ושל אמונות, של נופים ושל היסטוריה, של קהילות ושל תרבויות. וכן, יש לנו גם סכסוכים וצרות מדי פעם… לכולנו – בניה ובנותיה של העיר, יש זכות שווה לחיות, להאמין ולאהוב את העיר על פי דרכנו. אם גם אתם.ן מאמינים.ות בזה – מקומכם.ן איתנו.

השנה לראשונה אנחנו מאחדים כוחות ומשלבים ידיים, שני מיזמי הסובלנות המרכזיים מזה עשור ליום ירושלים 'זאת ירושלים – פנים רבות לה' ו'יום ירושלמי' חוברים ליצירה משותפת עם עשרות אירועים, מתוך אמונה שהשלם גדול מסך חלקיו.

בשבוע של 'יום ירושלים' נקיים סדרת אירועים המעלה על נס את צביונה הסובלני והאקטיביסטי של ירושלים, אירועים שיחשפו את היופי והעושר שלה. אנחנו כאן כדי לבנות גשרים, ליצור חיבורים ולבנות אמון בין הקבוצות השונות שחולקות את המרחב הירושלמי. 

השנה אנו בלב סערה ציבורית על צביונה של מדינת ישראל, בירושלים אנו חיים זאת כבר עשרות שנים ויודעים שכולנו כאן כדי להישאר. אנו דבקים בעשייה שתבטיח שהעיר הזו תהא ציונית ופלורליסטית. עיר פתוחה, שיוויונית ובית לכל. 

שותפים:

רשות הרבים – הפורום הירושלמי לארגוני התחדשות יהודית, מינהל קהילתי גינות העיר, מרכז צעירים ירושלים, גווני ירושלים – החברה למתנ"סים, עיריית ירושלים, המרכז הבין-תרבותי, קהילות וארגוני חברה אזרחית.

עוגני פעילות:

תפילת מאמינים, אירועי אקטיביסטים, מפגשכנים, אירועים בפאבים הקהילתיים, קבלות שבת, אירועי תרבות ולימוד, סיורי שכונות, אירוע קהילות ירושלמיות וקהילות בתפוצות ועוד.

הצטרפו אלינו! לכל האירועים לחצו כאן