חיפוש

אירועים קרובים

פיזי

צעדה בין דתית למען שלום, שוויון וזכויות כל בני האדם.

10.5
י"ט אייר תשפ"ג
17:30
מרכז העיר ירושלים
אנו מזמינים אותך לצעוד יחד, ביום רביעי י"ט באייר 10.5.23, בשעות אחר הצהריים, בירושלים. בסיום הצעדה נתכנס למעגל תפילה ושירה למען הפיוס, השלום וכבוד האדם.
פיזי

קבלת שבת בסימן יום ירושלים בקהילת הר-אל

12.5
אור לכ"ב באייר
18:00
קהילת הר-אל, רחוב שמואל הנגיד 16, ירושלים
קבלת שבת ותפילת ערבית בסימן יום ירושלים, כולל דבר תורה בנושא ושירי ירושלים. התפילה בהנחיית הרבה עדה זבידוב והחזן אבן כהן, בליווי גיטרה.
פיזי

דּוֹרְכִים עַל אֲדָמָה מִיתִית

12.5
כ"א באייר
10:00
צריף הנשיא, יד יצחק בן־צבי, אבן גבירול 14, ירושלים
האירוע חלק מפסטיבל "ימי אהבה לשירה 27#" של מַשִּׁיב הָרוּחַ
פיזי

תִּתְגַּשֵּׁמְנָה כָּל הַתִּקְווֹת? – על המקום הזה בזמן הזה

13.5
כ"ב באייר
21:30
צריף הנשיא, יד יצחק בן־צבי, אבן גבירול 14, ירושלים
האירוע חלק מפסטיבל "ימי אהבה לשירה 27#" של מַשִּׁיב הָרוּחַ
פיזי

"סודה של הסובלנות"

14.5
כ"ג אייר תשפ"ג
19.00
בית לוי אשכול, רחוב בן מימון 46, ירושלים
הסובלנות דורשת מאתנו מאמץ רב אך פירותיה מרובים. ניתן לקרב אותה בעזרת מודעות אישית ומיומנויות תקשורת. לילי הלפרין, ראש מרכז אמת לסובלנות, תציג בהרצאתה גורמים המעכבים סובלנות ושיטות המקדמות אותה הן אצל היחיד והן במרחב הציבורי.

יום ירושלים בבניין

14.5
20.5
כ"ג אייר
08:00
בכל העיר
יום ירושלים מתקרב ואיתו הזדמנות מיוחדת לחגוג עם השכנים! אתם דואגים לקבוע תאריך, לאסוף את השכנים (אולי להביא נשנושים) ואנחנו נדאג לערכה מיוחדת לחגיגות משותפות. הערכה כוללת משחק לילדים בנושא ירושלים, יצירה מיוחדת לקישוט הבניין, שירון יום ירושלים ועוד הפתעות. נציגי בניין מוזמנים ומוזמנות להרשם בלינק ורכזי שכונה צעירה יצירו אתכם קשר עם נקודת האיסוף לערכה.
פיזי

עיר ציון – סיור קולי בעיר העתיקה בעקבות שלושת הדתות

14.5
17:30
מתחילים בכיכר צה"ל
Ear Tzion היא פלטפורמת סיורים קוליים, הליכתיים וחינמיים, שנולדו מתוך רצון להנגיש אתרי תיירות בדרך חוויתית-לימודית וחדשנית. הסיורים כוללים התייחסות לארכיטקטורה, להיסטוריה, לאומנות ולאקטואליה של המרחב, בשילוב שירים, ראיונות וסיפורים. היזמים הם מאיה ואבי, זוג סטודנטים ירושלמים שאוהבים את העיר. על הפעילות 17:30- ניפגש בכיכר צה"ל (ליד הפסל ILOVEJER) נקדים ונדבר על ההיסטוריה של העיר העתיקה וקדושתה לשלוש הדתות, ונשמע מפי היזמים מה הרקע להקמת המיזם. בהמשך, נשמע יחד את הפרק משער יפו לרובע היהודי ולאחר מכן נדון בסוגיות של סובלנות בין דתית בירושלים, ברקע הסיור שעברנו. חשוב לדעת # כל משתתף נדרש להביא אוזניות ופלאפון סלולרי. # ההשתתפות בסיור מותנית בהרשמה מראש, ללא תשלום.
פיזי

חבורת גמרא: בבלי חולין – פרק שמיני עם ד"ר ג'ייסון רוגוף

15.5
כ"ד באייר
20:30
מכון הדר, עמק רפאים 63
לימוד עם ד"ר ג'ייסון רוגוף, כחלק מסדרת שיעורים במסכת חולין העוסק באיסורי בישול בשר וחלב.

עלמות מרימות! מסיבת נשים בחוות העלמות

15.5
כ"ה באייר
20:00
חוות העלמות,רחוב לואיגי לוצאטי
מסיבת ירושלמיות שחוגגות את הנשיות, חוגגות אחת עם השנייה, ומרימות לירושלים.
פיזי

לא יהיה דייט שני – ערב סיפורי דייטים ירושלמים גרועים במיוחד

15.5
כ"ד אייר
19:30
פאב בית הוועד - החלוץ 33
הפקה מיוחדת של הפודקאסט סיפור ישראלי – בואו לשמוע על דייטים ירושלמים גרועים בחצר הכי יפה בשכונה.
פיזי

מתנדבים ביחד!

15.5
19:00
בית עידן הזהב , אליעזר הגדול ,ירושלים
-חלוקת פרחים,שירים וריקודים עם בוני ירושלים
פיזי

פאנל קהילות ירושלמיות 2023

15.5
19:30
מרכז צעירים ירושלים, שבטי ישראל, ירושלים
בואו לשמוע על מושג הקהילה דרך היכרות עם אנשי הקהילה שלנו על הפעילות מרכז צעירים ירושלים מזמין אתכם לפאנל בו נשוחח על הקמת קהילה, על הכוח שלה, על ההצלחות והשינויים שמחוללת, ועל האופן בו משפיעה על הפרט החבר בה ועל המקום הפיזי בו מתקיימת. בפאנל נכיר ונשמע על ההתפתחות והאנשים שמאחורי שתי קהילות ירושלמיות מיוחדות, שמראות כיצד ירושלים היא מקום שמחבר בין אנשים מגוונים, באמצעות הקסמים שמיוחדים לה. את הפאנל תנחה שירלי אשלי, חברה בקהילת "בארי" בקטמונים, ויתארחו בו אנשי מפתח מקהילות מיוחדות בעיר: גיא גרדי – מנכ"ל קהילת ובית-מדרש "אלול", ונעמה חי, רכזת שכונה צעירה בשכונת ארמון הנציב. 19:30 התכנסות 20:00 תחילת הפאנל חשוב לדעת # ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש, ללא תשלום.
פיזי

עבודה בגינה השיתופית בקרית יובל

15.5
כ"ד אייר
15:00-17:00
בית רשות הרבים - אהרון רבינוביץ' 33
תושבי ותושבות השכונה מכלל המגזרים, התרבויות, הגילאים והזהויות מוזמנות.ים לעבוד יחד בגינה השיתופית בבית רשות הרבים.
פיזי

תורת אמך – בית מדרש אמהות: פרשת במדבר, מסע באילן הספירות עם תומר דבורה שור-קהת

16.5
כ"ה באייר
10:00-12:00
מכון הדר, עמק רפאים 63
מפגש במסגרת בית המדרש לאמהות בחופשת לידה לקראת פרשת במדבר. בואו עם הקטנים ללמוד באוירה חמה ומכילה
פיזי

מתי תבוא?

16.5
20:15
ח'רבת ארזה
מתי יפגשו עיר של מעלה ועיר של מטה? לימוד על מפגש הבעל שם טוב והמשיח
פיזי

ירושלים של שלום

16.5
19:00
קהילת הר-אל, שמואל הנגיד 16
חלק מפרויקט "מועד קטן" של הקהילות הרפורמיות של ירושלים. נעלה את ירושלים בראש שמחתנו בתפילת ערבית חגיגית, לימוד, שירה וכיבוד בגינת הקהילה.
פיזי

ירושלים של מטה – שכונת המגרבים

16.5
כ"ה אייר
18:00
חצר המרכז העולמי ליהודי צפון אפריקה, המערביים 13
נצלול אל תוך ההיסטוריה של השכונה הראשונה מחוץ לחומות העיר שצמחה בצורה אורגנית –מחנה ישראל, המכונה גם שכונת המוגרבים (המרוקאים). נלמד על העולה החלוץ ממרוקו, הרב דוד בן שמעון (הרדב״ש) שייסד את השכונה ב-1865 כשהבין שהמרחב בתוך חומות העיר העתיקה לא מספק ואירגן את קהילת יוצאי מרוקו בעיר הקודש בשכונה חדשה. נתאסף בלב השכונה בחצר המרכזית ונלמד חלקים נבחרים מהגותו של הרדב״ש על מעלת ירושלים וחיבתו אליה ועל איך זה הוביל אותו ליזמות והרחבת הבניה בעיר.
היברידי

מאמינים תפילה על עיר הקודש

17.5
כ"ו אייר
20:00
מכון הרטמן גדליהו אלון 11
התכנסות מאמינים.ות מתקיימת השנה במכון הרטמן ב-17/5 בשעה 20:00 ותועבר בשידור חי בארץ ובכל רחבי העולם. אנו מבקשים להירשם מראש להשתתפות פיזית או מקוונת. קישור לזום יישלח לנרשמים.ות להשתתפות מקוונת. בהתכנסות הפיזית מספר המקומות מוגבל. שימו לב, ההרשמה תיסגר כאשר נגיע למספר המקסימלי של משתתפים.ות.
זום

Yerushalayim Shel Matah

17.5
19:30
Online
Yom Yerushalayim (Jerusalem Day) marks the day the holy city was conquered by Israeli forces during the Six Day War. What was intended as a modest prayer service by the Chief Rabbinate to mark this historic event resulted in thousands of Israelis spontaneously flooding the streets in celebration – a practice that has continued to this day. This Yom Yerushalayim, join Cantor-Rabbi Shani Ben-Or and Reshut Harabim (a forum of thirty-eight Jewish renaissance organizations in Jerusalem) for a special program framing the narrative around the holiday, with an emphasis on the city's diversity and pluralistic potential.
פיזי

שיעורים פתוחים במכון כרם לכבוד יום ירושלים

17.5
כו' אייר
10:30-16:00
הרב אבידע 7 ירושלים
שיעורים פתוחים בכרם לכבוד יום ירושלים ביום רביעי 17.5, כו' אייר 10:30-13:00: עיר ואם – קריאה בסיפור "תהילה" מאת ש"י עגנון , עם בלהה בן אליהו 14:00-15:30: ירושלים ודת הירח, עם אורן פרי הר הכניסה חינם
פיזי

עיר ובליבה שירה – צעירים שרים ירושלים

17.5
20:00
בארמון-בר קהילתי ארמון הנציב
ערב שירה בציבור באווירת "ביחד", בו נשיר שירים ארץ-ישראלים בדגש על ירושלים, עם בירה טובה של פאב הבארמון וסטודנטים שיברמנו. את הערב תנחה מעין טל, סטודנטית בעלת ניסיון בהנחיית ערבי שירה ארץ-ישראלית. חשוב לדעת # ההשתתפות בפעילות מותנית בהרשמה מראש, ללא תשלום. # מוזמנים להביא כלי נגינה מהבית להשלמת הערב. # בסיום השירה, ניתן יהיה להמשיך לבלות בפאב עד לסגירתו ב-23:00.
פיזי

"הגיע הזמן לדבר (גם) עם החרדים"

17.5
17.5
כ"ו אייר
20:00
רחוב שלומציון המלכה 4
הגיע הזמן לשיח (גם) עם החרדים השטח מתחמם מחדש עם פתיחת מושב הקיץ של הכנסת ואנחנו מזמינים אתכם/ן למפגש פתוח על הסוגיות הבוערות שעל הפרק!
פיזי

'צלם אלוקים במצלמה' – סרט ושיחה: ואין קולן נשמע

18.5
כ"ז באייר
20:30
מכון הדר, עמק רפאים 63
ואין קולן נשמע': על מיניות ונשיות בחברה הדתית. הקרנה ושיחה בהשתתפות בימאית הסרט מעין פורת ור' עידית מבורך שאג (מכון הדר). בשיתוף עמותת 'לדעת לבחור נכון' ומנכ"לית העמותה דינה שלו
פיזי

חווית יין: סיפורים וצדקה

18.5
כ״ז באייר
19:30
אשר 1, בקעה
ועדת קרן צדקה בקהילת כל הנשמה שמחה להזמינכם לאירוע גיוס כספים מיוחד במינו: "חווית יין- סיפורים וצדקה", ביום חמישי, ה-18.5 בשעה 19:30. הסומלייה ומדריך הטיולים אמיר כץ, יקח אותנו למסע בשבילי היין של ארץ ישראל, עם טעימות של שישה יינות מיוחדים לצד נשנושים מתאימים. במהלך האירוע נוכל להעמיק את הידע שלנו בתחום היין, ובמקביל לתרום את הכסף למטרה טובה ולתמוך בנזקקים. הצטרפו אלינו בחצר כל הנשמה לערב של כיף, הנאה וצדקה. עלות לכרטיס – 150 ₪ לאדם, בבקשה שריינו מקומכם מראש עד ה-15.5 אצל שירה פלאי: 054-4405844, shira.celebration@gmail.com
פיזי

'בואו להכיר את ירושלים ברגלים'

18.5
כ"ז אייר
16:30 - 18:30
בית רשות הרבים - בית גיורא (רבינוביץ' 33, מול הכללית ובנק דיסקונט, בתחילת בורוכוב).
רשות הרבים, שכונה צעירה וגרעין תרבות מזמינים אתכם.ן לסיור, היכרות של קרית יובל דרך הרגלים, לכבוד יום ירושלים למשפחות ותושבים.ות!!
פיזי

סובו ציון – הקפת ירושלים השלישית!

18.5
07:00
מתחם התחנה - דוד רמז 4
כידוע, אנחנו רוצים להפיל את החומות, הברורות והשקופות, ועל כן אנחנו מקיפים מדי שנה את ירושלים באופניים. בדרך אנחנו שותים מים וקפה, מתרגשים מהנוף ומזיעים למען ציון. 🕍🕌⛪ ב18/5, יממה לפני הרעש של יום ירושלים , נפדל את עצמינו ביחד, לעבר ימים טובים יותר.
פיזי

ירושלים – העיר שחוברה לה יחדיו?

18.5
כ"ח אייר
19:00-22:00
גינה קהילתית אחו"ה בכרם, רחוב פרופסור רענן ויץ 7
19:00 – ארוחת ערב קלה בגינה – מרק חם ולחם טוב – מוזמנים לתרום לארוחה! (ללא בשר) 20:00 – הרצאה של רועי אופנבכר, מחבר הספר על מעבר מנדלבאום 21:00 – שירי ירושלים, בהובלת גל שטרן
פיזי

מסיבת שכונה

18.5
20:30
בית הוועד - החלוץ 33
מסיבת שכונה לבני 30+ מוזיקה טובה והרבה שמחה.
פיזי

פאב ברגי – הצגת ילדים – ירושלים שלי

18.5
16:30
פאב ברגי - ורדינון 14 גילה
אירוע למשפחות עיבוד תיאטרלי צבעוני אודות חבורת ילדים שיוצאת לטיול ברחבי ירושלים קרדיט תמונה איריס חליפה
פיזי

פאב ברגי – בירה ונשירה

18.5
21:00
ורדינון 14 גילה
בירה ונשירה עם דניאל זכאי בשירים לכבודה של העיר
פיזי

פאב זאביק – הופעה מוזיקאלית הבוסתן

18.5
21:00
שדר משה דיין 135 - פסגת זאב
קחו סנטוּר,עוּד וקמנצ'ה תוסיפו להם מגוון כלי הקשה אתניים, גיטרה קלאסית ותקבלו את "הבוסתן". חומרים מקוריים ☆ שירים ישראלים ☆ פיוטים באווירת יום ירושלים. קרדיט תמונה : חנה טייב
פיזי

שרים מהלב לירושלים- שירה בציבור משירי ירושלים בשילוב שירה מקורית על התמודדות נפשית

18.5
20:00
סילו קפה, בית לחם 7, ירושלים
שירה בציבור משירי ירושלים בשילוב שירה מקורית על התמודדות נפשית על המיזמים האירוע נולד מתוך שיתוף פעולה של שני מיזמים: "שרים בגינה" – פלטפורמה ירושלמית למפגש באמצעות שירה בציבור ; ו"נפשות" – מיזם חברתי להעלאת מודעות לתחום בריאות הנפש במרחב הציבורי באמצעות אירועי תרבות, אמנות ושיח. האירוע "שרים מהלב לירושלים" הפך למסורת של שיתוף פעולה בין שני המיזמים הללו, ומתקיים זו השנה השישית. על האירוע 20:00 התכנסות בקפה "סילו". בערב השירה נשיר יחדיו מבחר שירים משירי ירושלים עירנו האהובה. בין השירים המוכרים והאהובים, יעלו ירושלמים וירושלמיות ויקריאו משירתם העוסקת בין השאר בהתמודדות נפשית. השנה, יקחו חלק בהקראת השירה גם אמני מיזם "ראי נפשי". חשוב לדעת # ההשתתפות באירוע מותנית בהרשמה מראש, ללא תשלום.
פיזי

החילוני האחרון ידליק את האור – סיור בעקבות הסיפור החילוני של ירושלים

18.5
17:00 - 19:00
מתחילים ברחוב שטראוס - ליד בית ההסתדרות
החילוני האחרון שידליק את האור בסיור נתחקה אחר שורשי הקהילה החילונית של ירושלים, מן ההתחלות הצנועות בשכונת אתיופיה, דרך העלייה לעמדות הכוח בתק' המנדט, תור הזהב של טדי קולק, התרסקות של האינתיפאדה השנייה ועד לעידן הנוכחי – העידן הפוסט-חילוני. ננסה להבין בסיור איך החילונים הפכו ממיעוט לרוב הגמוני בעיר דתית כמו ירושלים והאם וכיצד הם יצליחו לשרוד כמיעוט בעתיד הנראה לעין. נק' מפגש: בית ההסתדרות ברח' שטראוס עלות: 75 ₪ 18 במאי 2023, יום חמישי, 17:00 – 19:00
זום

איך אומרים ירושלים בערבית?

18.5
כז אייר
20:00
בזום:)
גרים בירושלים כבר שנים אבל לא מרגישים שאתם מכירים את מזרח העיר? סקרנים לגבי השפה והתרבות הערבית? רוצים להבין יותר? עמותת בלנדר – מעבירה קורסים, סדנאות והרצאות בנוגע לשפה ולתרבות הערבית. לכבוד יום ירושלים – בואו ללמוד ולהכיר את ירושלים מצדדים אחרים לשמוע וללמוד קצת תרבות ערבית ושפה, בסדנא קלילה, נחמדה וכיפית שמועברת על ידי מומחה בתחום! מחכים לכם!
פיזי

ליל יום ירושלים בחצר בית הכנסת אחדות ישראל המחתרות

18.5
אור לכ"ח באייר
18:00
משיח ברוכוף פינת יפו 91 ירושלים
אווירה ירושלמית בחצר קסומה, תפילה מרגשת ושירה מרוממת – האירוע המרכזי המסורתי בליל יום ירושלים בבית הכנסת אחדות ישראל -המחתרות. בואו בשמחה! נעלה את ירושלים על ראש שמחתנו! בתכנית – שיח לוחמי תש"ח, סיפור מרגש על התנ"ך של עולה הגרדום מאיר פיינשטיין, שיחה בענייני דיומא עם סיון רהב מאיר, תפילה מוסיקלית חגיגית, מעגלי ריקוד וערב שירה אל תוך הלילה.
פיזי

קבלת שבת מוזיקאלית

19.5
18:15
בר כוכבא 68
קבלת שבת מוזיקאלית, חגיגות ליום ירושלים בקהילת רמות ציון
היברידי

ירושלים של שלום – קבלת שבת עם כל הנשמה

19.5
כ"ח אייר תשפ"ג
18:15
קהילת כל הנשמה, אשר 1
קבלת שבת עם קהילת כל הנשמה
היברידי

קבלת שבת מוסיקלית בסימן יום ירושלים

19.5
כ"ח אייר
17:45
בית הספר בית חינוך עמק רפאים 22
פיזי

ירושלים של חיבור – קבלת שבת מוזיקלית עם קהילת מורשת אברהם

19.5
כט אייר
18:00
אדם 22
"יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו". מקבלים את השבת עם ניגון, תורות ותפילות משוחחים על החיבורים הקיימים וחולמים על החיבורים הבאים"
פיזי

קבלת שבת – ירושלים , עיר שלם?

19.5
כ״ח באייר התשפ״ג
18:00
רח׳ וולטה עילית 12 -בתוך בית הספר תל״י בית וגן
קבלת שבת עם קהילת הדרור
פיזי

קבלת שבת ירושלמית

19.5
כ"ח אייר
17:45
אגרון 4
קבלת שבת, כזאת שחוגגת את ירושלים. על המגוון, על השפע, על המוזיקה והאנשים היפים. נתחיל לפני שבת, ועם כניסת השבת נשקיט את כלי הנגינה, ונקבל עלינו את השבת באהבה. יהיה שמח, יהיה הרבה יופי וקדושה של מקום ותפילה. נהיה יחד.
פיזי

קבלת שבת מוזיקלית בקרית יובל

19.5
16:00
דשא מאחורי וולטה עלית 7 / גואטמלה 10
שירי ירושלים ושבת על הדשא יחד עם קהילת קדם ובית כנסת זכרון קדושים
פיזי

יוגה בסאקר- יוגה ושיח ירושלמי

19.5
09:00
קפה גן סיפור,גן סאקר
שיעור יוגה ומעגל שיח המחבר בין א.נשים לירושלים על היזמת רוני שי, מורה ליוגה בשיטת האטה-ויניאסה וסטודנטית לסוציולוגיה-אנתרופולוגיה ותקשורת באוניברסיטה העברית. עוסקת במגוון תחומים ותמיד בלמידה; מאמינה בכוחו של העולם ההוליסטי ככלי ליצירת שינוי חברתי ופנימי, לעודד ולסייע לאנשים לגדול ולהתפתח כאנשים מלאי אהבה וחמלה. מה בתוכנית 9:00 התכנסות ברחבה שמעל קפה "גן סיפור" בגן סאקר, בסמוך למגרש. 45 דק' של תרגול יוגה מיוחד: משמעות המילה "יוגה" היא חיבור, איחוד. התרגול ישים דגש גם על חיבור פנימי וגם על חיבור בין אנשים. 45 דק' של מעגל שיח: לאחר תרגול היוגה, נקיים מעגל שיח בו נבין כיצד ניתן להשתמש ביוגה כמשנה חיים וכמקרבת בין אנשים ואוכלוסיות. בעזרת כלים של תקשורת מקרבת נלמד להכיר באמת את עצמנו ואת הסובבים אותנו. חשוב לדעת # השתתפות באירוע כרוכה בהרשמה בראש, ללא תשלום. # ציוד נדרש: מזרן יוגה ובקבוק מים. # טלפון למסתבכים בהגעה- 0505677666 (רוני)
פיזי

פאב ארטישוק – הצגת ילדים – הבית שלי

19.5
12:30
פאב ארטישוק - ההגנה 19
משפחה ירולשמית גדולה גרה בבית קטן איך הם מסתדרים ? הצגה לילדים ירושלים הבית שלי עם ניר לנדא
פיזי

פאב המפלצת – שישי ירושלמי לכל המשפחה

19.5
12:30
צ'ילה 8
תוביל אותנו בשירי ירושלים ואחרים המוסיקאית הנפלאה דניאל קולבן . תביא אלינו את ירושלים של מזרח ומערב במאכלים המיוחדים מלכת הקולינריה הירושלמית לילך רובין עם מיזם א- פעקאלע קרדיט תמונה: שלמה ואזנה
פיזי

ספוקן וורד בקטמונים

19.5
12:00
מרכז קנגרו לגיל הרך, מינהל קהילתי דרום,בר יוחאי,ירושלים
סדנת ספוקן וורד לכבוד יום ירושלים, העוסקת ביצירה לכבוד העיר ירושלים! על היזמת רונה טולדנו- שחקנית ויוצרת תוכן, פיינליסטית פעמיים ברציפות בפואטרי סלאם. רונה בעלת ניסיון רב בפואטרי סלאם, ובהעברת סדנאות ואירועים בתחום. על הפעילות ירושלים- שירים רבים לה. מאז ומתמיד הייתה זו עיר של מנגינות וצלילים, מילות עומק ועוצמה, שמתארים את הרוח המיוחדת שנושבת בעיר ומלווה את חוויות המבקרים בה. גם כיום, צעירים רבים בעיר פועלים ברוח היצירה, השירה והנגינה, ויוצרים חומרים מקוריים משלהם שמתעוררים חלקם מחווית החיים הירושלמית. הסדנה, מיועדת בדיוק לאותם צעירים שמתרגשים מהמחשבה על מילים, ואינה דורשת ידע או ניסיון קודם. זוהי הזדמנות להתנסות בסגנון הפואטרי סלאם שכבש את העולם בשנים האחרונות לאור הגשתו הייחודית. 12:00 התכנסות. בחלק הראשון של הסדנה נתנסה בתרגילי כתיבה. לאחר הפסקה קצרה, נמשיך לחלק השני בו נקריא את קטעי הכתיבה. חשוב לדעת # ההשתתפות בסדנה מותנית בהרשמה מראש, ללא תשלום.
פיזי

העיר שהורכבה לה יחדיו – מסע רגלי בעקבות הרכבת לירושלים

19.5
09:00
דרך בית לחם 9, ירושלים
סיור בפארק המסילה בעקבות קו הרכבת הישן לירושלים על המיזם עמותת "טנא ירושלמי", היא עמותה הפועלת מזה עשור וחצי בעיר לקידום חברה דמוקרטית, יהודית ופלורליסטית, באמצעות הפעלת תוכניות חינוכיות בירושלים, ניהול רשתות בוגרים ברמה העירונית והארצית, ועידוד פעילות חברתית ואזרחית של צעירים בעיר. השנה, "יום ירושלים" חל ב19 במאי – התאריך שבו נערכה הנסיעה האחרונה על מסילת ה"אוריינט אקספרס", הקו שחיבר בין איסטנבול לפריז, בין מזרח למערב. הפסקת הקו, בד בבד עם הרמת מסך הברזל, מסמלת את שקיעת הקשר שבין המזרח והאסלם, לאירופה. הסיפור של המסילה, ובליבו חלום של איחוד מזרח-מערב, יעזור לנו לספר סיפור של מסילה משלנו: קו הרכבת הישן לירושלים, שעליו הוקם פארק המסילה של היום. כמו האוריינט, גם פארק המסילה קושר בין מזרח העיר למערבה, וחולף בין צורות חיים רבות. דרך סיור בפארק, נשאל שאלות על "העיר שחוברה לה יחדיו": חלקיה השונים, החיבור ביניהם, והאתגרים שעולים מכך. על הפעילות 9:00 התכנסות בנקודת המפגש למרגלות התחנה הישנה בירושלים בדרך בית לחם 9, סמוך לדוכן המיצים "מיצפטל". לאחר מכן נלך על המסילה הישנה: משכונת בקעה והמושבה הגרמנית, דרך פאתי הקטמונים, ולאחר שנגיע לגבול בית צפאפא – נסיים בנקודה שבה הפארק פוגש את רחוב משה ברעם. למעוניינים, ישנה אפשרות להמשיך עם המסילה עד מלחה ועין לבן, או לחלופין לשוב על עקבותיהם חשוב לדעת # ההשתתפות בפעילות מותנית בהרשמה מראש, ללא תשלום. # יש להצטייד בכובע ובקבוק מים.
פיזי

שישי בשוק הבוכרים: סיור חצרות בשכונת הבוכרים The event is intended for olim chadashim and will be held in easy Hebrew

19.5
10:00
קינג גורג', ירושלים
סיור בעברית קלה לעולים חדשים בעקבות ההיסטוריה והתרבות של שכונת הבוכרים The event is intended for olim chadashim and will be held in easy Hebrew על היזם אהרון פז, אמן חזותי ויזם תרבות. עלה לארץ מסמרקנד ב-2008, מתגורר בירושלים. מנהל "ששמקום" (Shashmaqom) פלטרפומה לתרבות מרכז אסיה. בעשייתו משלב את פרטי הביוגרפיה שלו עם זיכרון ונרטיב קולקטיביים, ובכך חושף עובדות תרבותיות והיסטוריות רבות ומפריך מוסכמות רבות. על הפעילות 11:00 התכנסות (נקודת המפגש תעודכן בהמשך) בסיור נחזור יחד לירושלים של סוף המאה ה-19, נכיר סוחרים בוכרים עשירים שהחליטו להקים שכונה מפוארת מחוץ לחומות ונגלה איזה אירועים בתולדות ירושלים קרו דווקא כאן. ההיסטוריה של שכונת הבוכרים שנמצאת בלב השכונות החרדיות, עדיין לא מוכרת עבור ירושלמים רבים. מחצית מהמבנים בשכונה ההיסטורית נשמרו עד היום, ובדיוק בהם נתמקד בסיור. נבקר בבתי כנסת, נעבור בחצרות ייחודיות לשכונה ונכיר את המבנים המרשימים בסגנון אירופאי. עמוס עוז, ש"י עגנון, אדמונד אלנבי, שלמה מוסיוף, אלישע יהודיוף, חג' יחזקאל – זהו חלק קטן מהדמויות שנזכיר בסיור. דמויות מעניינות נוספות יצטרפו אלינו פיזית וישוטטו יחד אתנו. חשוב לדעת # ההשתתפות בפעילות מותנית בהרשמה מראש, ללא תשלום. # הסיור עובר בשכונות חרדיות, יש להגיע בלבוש מכבד. # שפת הסיור היא עברית קלה, מותאמת לעולים חדשים. # נקודת המפגש תעודכן בהמשך- הישארו מעודכנים דרך קישור ההרשמה!
פיזי

A special Kabbalat Shabbat event in honor of Jerusalem

19.5
Iyar 28
2pm
Beit Avi Chai
Celebrate Jerusalem Day at Beit Avi Chai! A special Kabbalat Shabbat event in honor of Jerusalem Day. Jerusalem and Shabbat-themed music, poetry, song, study, and discussion that captures the spirit of the day – and the magic of living in Jerusalem! In English | Friday | May 19, 2023 | 2pm | Beit Avi Chai Courtyard
פיזי

רוחות הרפאים של ירושלים – סיור במושבה הגרמנית

19.5
9:00 - 11:30
מתחילים בגן הפעמון (בכניסה של רח' ז'בוטינסקי)
מה רוצות מאיתנו רוחות הרפאים של ירושלים? סיור במושבה הגרמנית ירושלים רדופת רוחות רפאים מן העבר. מרגישים זאת באבנים, בשמות ובסיפורים על מקומות ואתרים. זה חלק מהקסם והמועקה שמאפיינים את העיר. אחד מהמקומות הרדופים ביותר בעיר הוא העמק הנושא את השם המסתורי – רפאים. בסיור נפענח את הצופן של עמק רפאים (והשכונות שנבנו בו וסביבו). נלמד על ההיסטוריה החברתית של העמק מהכנענים, דרך היוונים, הטמפלרים, הפלסטינים, המפא"יניקים, המימ"דניקים ועד האנתרופוסופים. נקלף את השכבות השונות, הגלויות והנסתרות, של מקומות ידועים יותר ופחות לאורך העמק ובסוף גם נדבר קצת עם רוחות הרפאים שעדיין שוכנות בו וננסה להבין – מה הן רוצות מאיתנו? נקודת מפגש: הכניסה לגן הפעמון (רח' ז'בוטינסקי) מחיר: 75 ₪ לכרטיס. 19 במאי, 2023, יום שישי, 9:00 – 11:30
פיזי

קולות של תקווה – אירוע השקה למיזם: ערכים ישראלים – קולות של מנהיגות רוחנית דתית

19.5
כ"ח אייר תשפ"ג
10:30-12:30
מוזיאון ארצות המקרא
אירוע השקה : סיור קצר במוזיאון, קבלת פנים, הצגת המיזם ופאנל עם כותבי המכתבים. האירוע בליווי מוזיקלי.
פיזי

חגיגות יום ירושלים

19.5
כ"ח אייר
14:00
פארק סן סימון
14:00 – סיור 'הקרב על סן סימון' עם איתן רונד 15:00 – הפנינג למשפחות – יצירה, ג'אגלינג ושעת סיפור 16:30 – קבלת שבת עם 'חברים לניגון'
פיזי

ניווט שכונתי

19.5
כ"ח אייר
13:00
טלביה
ניווט שכונתי בשכונת טלביה שיכלול בתוכו הסטוריה שכונתית , ארכיאולוגיה וחוויה . הניווט השכונתי יעבור בין תחנות שבכל תחנה יהיו משימות שונות. משך המשחק שעה וחצי- שעתיים
פיזי

פאב קוויז – ארטישוק

20.5
21:00
ההגנה 19
בואו לגלות מה אתם יודעים על ירושלים ועל השכונה

כל הזכויות שמורות לפרויקט 'זאת ירושלים'. עיצוב: סטודיו דוב אברמסון. פיתוח: Eagleray Web